Wydarzenia

Od 12 do 21 lipca w Ostravie rozegrano Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym młodzieży. Bliskość granicy i miasta docelowego skłaniała do przyjazdu na te zawody i kibicowaniu polskiej reprezentacji. Szczególnie z jednego powodu: barwy narodowe reprezentowała między innymi rodowita mieszkanka Żywca, zawodniczka LITS Anders Jedność Żywiec – Karolina Tokarczyk.

Wyjazd na taki turniej to niezwykła nobilitacja dla każdego zawodnika. Karolina Tokarczyk przez cały sezon prezentowała równą i stabilną formę. To pozwoliło jej między innymi zdobyć trzy medale na Mistrzostwach Polski rozegranych w Radomsku na krótko przed wyjazdem do Ostravy. Karolina kończyła sezon w grupie kadetek, od września grać już będzie w turniejach juniorskich. Drugie miejsce w rankingu, jakie utrzymała po Mistrzostwach Polski dało jej bilet na upragnione zawody.

 W turnieju drużynowym kadetek Karolina wraz z koleżankami zajęły ostatecznie dziesiąte miejsce. Trudno oceniać ten występ. Po prostu rywalki były lepsze. Turniej mikstów był z kolei bardziej udany. Karolina Tokarczyk wraz z Aleksandrem Wereckim z GLKS Nadarzyn dotarli do 4 rundy rozgrywek. Najdalej ze wszystkich par polskiej reprezentacji. Turniej indywidualny nie był już dla mieszkanki Żywca tak udany. Przegrała w drugiej rundzie swój mecz i pożegnała się z imprezą. Niemniej jednak udział w Mistrzostwach Europy jest niezwykłym doświadczeniem i nauką na przyszłość. Takie doświadczenie procentuje w przyszłości.

Autor: Sławomir Brak

Kopiowanie materiałów zabronione


karolina tokarczuk