Żywiec: ruszają szkolenia rowerowe dla dzieci i młodzieży!

Żywiec: ruszają szkolenia rowerowe dla dzieci i młodzieży!

Nadejście wiosny dla wielu z nas oznacza wzrost aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, do której bez wątpienia zalicza się rozpoczęcie sezonu rowerowego. Wraz z nim rusza nowy cykl szkoleń MTB, skierowanych głównie do dzieci i młodzieży z Żywca i powiatu żywieckiego.

 Żywiec i powiat żywiecki posiada wyjątkowe tereny dla miłośników kolarstwa. W ostatnim czasie rozwija się również infrastruktura rowerowa na Żywiecczyźnie. Dobrym pomysłem jest więc wykorzystanie tych możliwości i aktywnie spędzanie czasu z dziećmi. Aby nasze pociechy jeszcze lepiej radziły sobie w zróżnicowanym terenie, warto skorzystać z możliwości udziału w szkoleniach rowerowych dla dzieci i młodzieży, oferowanych przez szkółkę rowerową Bati Sport, które rozpoczynają się już wkrótce w Żywcu.

Zajęcia, które rozwijaja dzieci

Zajęcia rowerowe prowadzone przez instruktorów szkółki Bati Sport uczą samodzielności, pewności siebie, rozwijają spryt, odwagę, utrwalają dobre nawyki, ćwiczą koordynację i równowagę. Kształtują zdolność współpracy i komunikacji w grupie.

Podczas treningów kładziemy również nacisk na umiejętność bezpiecznego poruszania się i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Spotkania odbywają się na świeżym powietrzu, głównie na terenach "Miejski Trail" czyli na nowo powstałym kompleksie ścieżek do uprawiania kolarstwa górskiego w Żywcu, ale też m.in. na błoniach Amfiteatru Pod Grojcem. W planach są także wyjazdy do okolicznych parków rowerowych, pumptracków oraz miasteczek ruchu drogowego. Podział na grupy i program zajęć dostosowany jest do wieku oraz sprawności motorycznej uczestników – podkreśla instruktor Krzysztof Jarosiewicz.

Różnorodne grupy dla dzieci w każdym wieku

Dużym atutem zajęć proponowanych przez Bati Sport jest kilka grup, w których mogą uczestniczyć dzieci. Każda z nich jest dostosowana przede wszystkim do umiejętności najmłodszych. Szkolenia rowerowe dla dzieci w Żywcu prowadzone są w następujących grupach:

  • Biegusie - NOWOŚĆ NA LOKALNYM RYNKU ZAJĘĆ DLA NAJMŁODSZYCH - zajęcia na rowerkach biegowych dla dzieci już od 2 do 4 roku życia,
  • Przedszkolaki (rowery bez przerzutek),
  • Przedszkolaki i dzieci wczesnoszkolne (rowery z przerzutkami),
  • Uczniowie klas 4-6,
  • Uczniowie klas 7-8,
  • Szkoły średnie.

 

Zajęcia mają charakter rekreacyjny, ogólnorozwojowy, ale dla chętnych ze sportowym zacięciem istnieje możliwość treningów i wyjazdów na wyścigi kolarskie. W zależności od ilości chętnych, istnieje możliwość dojazdu do danej miejscowości / gminy i przeprowadzenie zajęć na tamtejszym obiekcie. Planowany start zajęć - kwiecień 2021.

 

Informacje i zapisy:

  • Bati Sport

  • Krzysztof Jarosiewicz nr tel. 511497131

  • Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.